XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Łopiennika Górnego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać Nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie kościoła rodziny z Krzywego.
  2. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  3. Ofiary zbierane na tacę w dzisiejszą niedzielę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie – za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1200. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  6. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1700 – serdecznie zapraszamy! W kaplicach o godz. 900.
  7. Od 1 października nastąpi zmiana godzin Mszy św. w dni powszednie od tego dnia  będą odprawiane w następujących porządku 730 i 1700.
  8. Od jutra po Mszy św. wieczorowej będzie możliwość zapisania intencji mszalnych na 2023 rok, intencje można zapisywać tylko w dni powszednie po Mszy św. wieczornej lub po różańcu.
  9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji między Mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  10. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela  – polecamy artykuły: „Chronią, ratują, prowadzą, zwiastują, strzegą – Bóg stworzył to, co widzialne i niewidzialne, w tym ludzi , ale i też anioły; Czy dzisiejszy człowiek wierzy jeszcze Bogu?” – dodatek „Bliżej życia z wiarą.

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Spotkaj Go! – czy młodzi odchodzą od wiary? Nie, nigdy do niej nie doszli…; Nie Boża koncepcja – antykoncepcja uchodzi za wielkie osiągnięcie ludzkości. Opłakana skutki tej próby oszukania natury już ludzkość ogląda, ale winnego szuka w… nauczaniu Kościoła.”

Mały Gość Niedzielny – dla dzieci a w nim dodatek silikonowy różaniec na rękę.