VI NIEDZIELA WIELKANOCY OGŁOSZENIA

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Łopiennika Dolnego Kolonii za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie mieszkańców Łopiennika Dolnego Kolonii.
  2. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
  3. Ofiary zbierane w dzisiejszą niedzielę na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Na Mszach Św. w tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 1800 . Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 spotkanie dzieci i rodziców klas IV w związku z planowaną rocznicą I Komunii Św.
  7. Poświęcenie pól w tym tygodniu odbędzie się w następującym porządku: 23.05 poniedziałek : Łopiennik Dolny Kolonia linia 5; 24.05 wtorek: Łopiennik Dolny Kolonia linia 6; 25.05  środa: Łopiennik Podleśny Wieś; 26.05 czwartek:  Łopiennik Podleśny Kolonia; 27.05 piątek : Łopiennik Górny. Prosimy o informacje przy którym krzyżu będzie odprawiana Msza Św. w razie deszczu, złej lub niepewnej pogody prosimy o przygotowanie Mszy Św. w stodole, pod wiatą lub innym zadaszonym miejscu. Cały plan poświęcenia pól jest na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
  8. Przez cały miesiąc maj zbiórka ofiar do puszki na wakacyjne dzieło pomocy dzieciom – „Nadzieja Radości” za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapowiedzi przedślubne:

Kiszczak Kondrat kaw. z Olszanki par. tut. i Kucharczyk Małgorzata panna z Olszanki par. tut. – zapowiedź 2

Kostecki Kamil Łukasz kaw. z Boniewa par. Św. Jana Nepomucena w Fajsławicach i Banak Ola panna z Majdanu Krzywskiego par. tut. – zapowiedź 1

Ko by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami powinien powiadomić miejscowych duszpasterzy.

10.  Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela  – polecamy artykuły: „Jego celem jest pokój – na temat stanowiska Watykanu odnośnie wojny na Ukrainie; Wierzyła w moc różańca – prezentacja sylwetki Pauliny Jaricot założycielki żywego różańca i banku niebios; O macierzyństwie subiektywnie – czym współczesna matka Polka różni się od mam którymi były nasze babcie i prababcie?”

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Nadludzka moc dla ludzi – Jezus zapowiada, że tym którzy uwierzą te znaki towarzyszyć będą, o charyzmacie ludzi z odnowy w Duchu św.; Dlaczego popierają Putina; To nie Bóg zawinił – dlaczego ludzie robią to czego Stwórca nie chce?”

Mały Gość Niedzielny – dla dzieci. – a w nim: „Specjaliści od spraw różnych – o naszych patronach.” – dodatek historia  pt. „Czwórka na szóstkę” – o wybitnych polskich wynalazcach, pisarzach i obywatelach.