II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Łopiennika Podleśnego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie rodziny z Łopiennika Podleśnego.

2. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie – za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel – za ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej w czasie drogi krzyżowej o 1630, o 1700 Msza Św. i  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 730W kaplicach o godz. 900.

4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, między Mszami wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, zaplanujmy sobie czas tak, aby móc pozostać na chwilę prywatnej adoracji. Taca zbierana w przyszłą niedzielę – będzie tacą inwestycyjną na planowane prace przy naszym kościele.

5.  Niech wielkopostne rekolekcje, które będziemy przeżywać od 8 do 10 marca pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego, rekolekcje poprowadzi Ojciec Jerzy ze zgromadzenia księży Saletynów.

6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne dziś o godz. 1200 Gorzkie Żale . Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 1630. Ekstremalna droga krzyżowa w naszej parafii wyruszy 22 marca, Msza Św. na rozpoczęcie ekstremalnej drogi krzyżowej o godz. 2000, szczegółowe informacje będą podane w terminie późniejszym.

7. Zapłacona została faktura za energię elektryczną za kościół w kwocie 2.059 zł. (za dwa miesiące).

8. W minionym tygodniu odeszły do Pana + Marianna Kowalczyk, Danuta Sieniec, Józefa Sysa – dobry Jezu a nasz Panie…