facebook

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Łopiennika Dolnego Kolonii za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I komunii Św..
  2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
  3. Jutro, w poniedziałek, 29 maja, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła.
  4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 1800 a w niedziele o godz. 1200 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Święta o godz. 1800Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Spowiedź tego dnia wyjątkowo od   godz. 1630. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 1800. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 1800, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. W kaplicach tradycyjnie o godz. 900.
  6. W przyszłą niedzielę 4 czerwca przypada uroczystość trójcy Przenajświętszej. Tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 900 odbędzie się uroczystość I komunii Św. dzieci z terenu naszej parafii. Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób, które przychodzą na Mszę Św., o godz. 900 aby tego dnia wybrały inną godzinę. Za zrozumienie dziękujemy. Tego dnia w kaplicach Mszy św. nie będzie zapraszamy do kościoła parafialnego. Ofiary na tacę zbierane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  7. Rocznica I Komunii Św. planowana jest w uroczystość Bożego Ciała – szczegółowe informacje podane będą w przyszłą niedzielę.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Krystian Kowalski – kawaler z Tarzymiech Trzecich par. Wniebowzięcia NMP w Starym Zamościu i Małgorzata Kiszczak – panna z Olszanki par. tut. – Zapowiedź 1.  Krzysztof Czarnecki – kawaler ze Stężycy Nadwieprzańskiej par. Podwyższenia Krzyża Św. w Stężycy Nadwieprzańskiej i Aleksandra Woroch – panna z Łopiennika Górnego par. tut. – Zapowiedź 1. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  9. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela polecamy artykuły: „Czy można zrozumieć kościół bez Maryi? ”

Niedziela Magazyn  - zatytułowany „ My Naród – Kościół, dziedzictwo, Ojczyzna”

Gość Niedzielny polecamy artykuły: „Wołyń nadal dzieli – pamięć o ludobójstwie Polaków; Matki Polki żywot własny – odpowiedź na pytanie co daje macierzyństwo.”

Mały Gość Niedzielny dla dzieci .

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Stanisława Bubic, Franciszek Tomczyk – dobry Jezu a nasz Panie…