XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Łopiennika Dolnego Kolonii za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy następne rodziny z Łopiennika Dolnego Kolonii.

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 1800. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytajmy siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koronką do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę zakończenia oktawy Bożego Ciała: wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, ministrantom, lektorom, Panu Organiście i Kościelnemu, strażakom z terenu naszej parafii, dzieciom pierwszokomunijnym – serdeczne Bóg zapłać.

1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w lublinie.

1. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela – polecamy artykuły: „Usłysz – o jubileuszowym spotkaniu młodych na Lednicy; Polska ponownie poświęcona – w jakim celu oddajemy nasz kraj Sercu Jezusa; Twoi jesteśmy…; Kapłan jest potrzebny światu misje specjalne Maryi – o objawieniach Maryjnych.”

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Odebrali mi miłość i marzenia – o życiu w obozie w Auschwitz; Poświęcamy Ci – jak rozumieć poświęcenie siebie Sercu Jezusa.”

Mały Gość Niedzielny – dla dzieci

1. Od dzisiaj mamy kolejne złagodzenie limitów wiernych w kościele, obecnie 50% miejsc może być zapełnione. Pamiętajmy nadal o maseczkach w kościele, dezynfekcji rąk, przy wejściach są umieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji. Za stosowanie się zarządzeń dziękujemy.

Zezwolenie na wycinkę drzew

W ubiegły wtorek w naszej parafii odbyła się pierwsza część kontroli przeprowadzonej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wynikiem kontroli jest decyzja o wycięciu na razie dwóch drzew i natychmiastowej pielęgnacji pozostałych drzew. Pielęgnacja polega na podcięciu konarów które zagrażają bezpieczeństwu lub są suche.

Otwórz dokument PDF