OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Olszanki za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę…, na przyszłą niedzielę prosimy następne rodziny z Olszanki.

2. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

3. Na stoliku za ławkami wyłożone są koperty wspominkowe, zadbajmy o to aby do każdego domu i każdej rodziny dotarły wypominki, zadbajmy także o tych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła i zanieśmy im wypominki. Modlitwa za zmarłych jest wypełnieniem jednego z uczynków miłosiernych względem duszy, który mówi „modlić się za żywych i umarłych”. Porządek nabożeństw wspominkowych podamy w przyszłą niedzielę. Przy tej okazji chcemy uaktualnić naszą kartotekę parafialną, prosimy o wpisanie imion i nazwiska małżonków mieszkających w danym domu jak również adresu z numerem domu. Za pomoc w aktualizacji kartoteki wszystkim już teraz serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. W związku z wejściem całej Polski w strefę czerwoną ze względów bezpieczeństwa Metropolita Lubelski zaleca odwołanie Mszy Św. i nabożeństw na cmentarzu i celebracje w Kościele przy zachowaniu obowiązujących przepisów.

5. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela – polecamy artykuły: „Między heroizmem a małością; Opieka duchowa w czasach zarazy; Nie taki kościół groźny; Zasłużyć na miłość.”

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Bóg wie; Poza Kościołem nie ma próżni; Co to jest miłość?; Logika wirusa.”

Oraz dla dzieci – Mały Gość Niedzielny polecamy artykuły: „Nieoficjalni święci; Szkoła leśnych ludzi.”

1. Przypominamy o przestrzeganiu nowych obowiązujących zasadach związanych z pandemią. Maseczki w kościele, odpowiednie odległości, dezynfekcja rąk, przy wejściach są umieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji. Za stosowanie się zarządzeń dziękujemy.