Ogłoszenia parafialne 23-06-2019

XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest XII niedzielą okresu zwykłego.

2. W najbliższy czwartek oktawa Bożego Ciała. W tym dniu pragniemy oddać publicznie cześć Chrystusowi ukrytemu pod postacią chleba, uczestnicząc we Mszy Świętej i procesji do 4 ołtarzy. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, Panie w strojach ludowych i dzieci do niesienia wstążek oraz wszystkich parafian. Procesja wyruszy z kościoła po mszy św. o 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o dekorację poszczególnych ołtarzy wzorem lat ubiegłych. Jest to wyraz zewnętrzny naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

3. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje post.

4. W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła msze święte w kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej  "Świętopietrze".

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

2. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci przeżywających pierwszą komunię świętą.

1. Zapowiedź pierwsza:

• Ciesielka Krzysztof kawaler z parafii tutejszej i
  • Jakubas Anna, panna z parafii św. Kajetana w Orłowie
  • Zapowiedź druga:
  • Kamil Weremczuk, kawaler z parafii w Wereszczynie i
  • Małgorzata Sysa panna z parafii tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między narzeczonymi – proszę powiadomić miejscowych duszpasterzy.

Ogłoszenia parafialne 16-06-2019

XI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jednocześnie w naszej parafii świętujemy dzień pierwszej Komunii Świętej dla 14 dzieci z klasy trzeciej.

1. 11 czerwca w Archikatedrze Lubelskiej oddaliśmy ostatnią posługę pasterzowi naszej Archidiecezji, a naszemu rodakowi, Abp Bolesławowi Pylakowi. Msza Święta w intencji zmarłego zostanie odprawiona w naszej parafii w Boże Ciało o godz. 11.00.

1. W środę 19 czerwca o godzinie 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

1. W najbliższy czwartek Oktawa Bożego Ciała. W tym dniu pragniemy oddać publicznie cześć Chrystusowi ukrytemu pod postacią chleba, uczestnicząc we Mszy Świętej i procesji d 4 ołtarzy. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, orkiestrę, strażaków, Panie w strojach ludowych i dzieci do niesienia wstążek oraz wszystkich parafian. Procesja wyruszy z kościoła po mszy św. o 11:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o dekorację poszczególnych ołtarzy wzorem lat ubiegłych. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

2. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci przeżywających pierwszą komunii świętej. Na następny tydzień zapraszamy następujące rodziny:…………

1. Zapowiedź pierwsza:

• Kamil Weremczuk kawaler z parafii w Wereszczynie i
     Małgorzata Sysa panna z parafii tutejszej

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana :

• Janina Szewczak z Łopiennika Dolnego Kolonii (mama s. Grażyny), której pogrzeb odbędzie się we wtorek w Łęcznej w parafii św. Marii Magdaleny o godz. 11.00, złożenie ciała na cmentarzu w Łopienniku o godz. 15.00
Pomódlmy się w intencji zmarłej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.