facebook

Ogłoszenia Duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Łopiennika Dolnego Kolonii za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy następne rodziny z Łopiennika Dolnego Kolonii.

  1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 1800. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytajmy siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koronką do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę zakończenia oktawy Bożego Ciała: wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, ministrantom, lektorom, Panu Organiście i Kościelnemu, strażakom z terenu naszej parafii, dzieciom pierwszokomunijnym – serdeczne Bóg zapłać.

  1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w lublinie.

  1. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela – polecamy artykuły: „Usłysz – o jubileuszowym spotkaniu młodych na Lednicy; Polska ponownie poświęcona – w jakim celu oddajemy nasz kraj Sercu Jezusa; Twoi jesteśmy…; Kapłan jest potrzebny światu misje specjalne Maryi – o objawieniach Maryjnych.”

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Odebrali mi miłość i marzenia – o życiu w obozie w Auschwitz; Poświęcamy Ci – jak rozumieć poświęcenie siebie Sercu Jezusa.”

Mały Gość Niedzielny – dla dzieci

  1. Od dzisiaj mamy kolejne złagodzenie limitów wiernych w kościele, obecnie 50% miejsc może być zapełnione. Pamiętajmy nadal o maseczkach w kościele, dezynfekcji rąk, przy wejściach są umieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji. Za stosowanie się zarządzeń dziękujemy.

Zezwolenie na wycinkę drzew


W ubiegły wtorek w naszej parafii odbyła się pierwsza część kontroli przeprowadzonej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wynikiem kontroli jest decyzja o wycięciu na razie dwóch drzew i natychmiastowej pielęgnacji pozostałych drzew. Pielęgnacja polega na podcięciu konarów które zagrażają bezpieczeństwu lub są suche.


Otwórz dokument PDF