Eucharystia - jak? Wkrótce transmisje online.

W naszej parafii msze święte odbywają się w tradycyjnym porządku, w liturgii może jednorazowo uczestniczyć do 50 osób włącznie z celebransem. Jednakże zalecamy o pozostanie w swoich domach ze względu na bezpieczeństwo wszystkich osób i zachęcamy do uczestnictwa w mszy świętej za pośrednictwem mediów. Sprawa jest poważna i nie bagatelizujmy tego.
Zachęcamy również do codziennej modlitwy różańcowej o godzinie 20.30 w intencji naszej całej Ojczyzny.

Mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem i uwzględniając Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., abp Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcił, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy Świętej w radiu, telewizji lub internecie.

TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH:

NIEDZIELA, 15.03.2020:

7.00TVP 1– Msza Święta z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
9.00Program 1 POLSKIEGO RADIA – Msza Święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie [retransmisja w Radiu MARYJA]
9.30Telewizja TRWAM – Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
10.00TVP3 Lublin – Msza Święta z Lubelszczyzny [kościół pw. Świętej Rodziny w Lublinie]
11.00TVP 1 – dodatkowa transmisja Mszy Świętej
13.00TVP POLONIA – Msza Święta z z kościoła św. Joachima w Sosnowcu
19.00Program 1 POLSKIEGO RADIA – dodatkowa transmisja Mszy Świętej

W TYGODNIU 16-23.03.2020:

7.00TVP 1 – [poniedziałek- sobota] – Msza Święta z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
20.00TVP 3 pasmo ogólnopolskie – [poniedziałek-piątek] – Msza Święta z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii

Wkrótce transmisja Mszy Świętych z naszej świątyni na naszej stronie internetowej.