Ogłoszenia parafialne 14-04-2019

Niedziela Palmowa

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli męki Pańskiej, rozpoczyna ona Wielki Tydzień i przypomina nam Mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. Główną Mszą Świętą połączoną z procesją i „Konkursem palm” będzie sprawowana o godzinie 12.00.

 2. Ofiary zbierane do puszek przez cały wielki post przeznaczone są na „Wielkopostne Dzieło Pomocy – Jałmużna Wielkopostna, dzieło prowadzone przez „Caritas Polska”. W zakrystii do nabycia są również „Chlebki Dobroci” Caritas jako nasza pomoc najbardziej potrzebującym.

 3. Msza Święta przez wstawiennictwo Jana Pawła II połączona z ucałowaniem relikwii i Litanią do Świętego w najbliższy wtorek 16 kwietnia o godz. 7.30. Kartki do wypisywania intencji modlitewnych wyłożone są w kaplicy Jana Pawła. W najbliższy czwartek 18 kwietnia, od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie osób obłożnie chorych w zakrystii.

 1. W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Triduum Paschalne. Podczas Mszy Świętej nastąpi obrzęd przyjęcia Nowych ministrantów. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji i nasza prywatna Adoracja.

 2. W Wielki Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, bezpośrednio po niej rozpoczniemy Liturgie Męki Pańskiej. Za pobożny udział a Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane na tacę przy ucałowaniu Drzewa Krzyża Świętego będą przeznaczone na renowację Miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Po Liturgii Męki Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i rozpocznie się nasza prywatna Adoracja. Zapraszamy Druhów Strażaków i prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie. Od godziny 20.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania szczególnie dla tych osób, które z zagranicy przyjeżdżają na Święta. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 3. W Wielką Sobotę Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Kościele Parafialnym odbędzie się o godzinie: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30 i 9.00. Na godzinę 9.00 prosimy o przyjazd dwóch samochodów po Księży, którzy wyruszą na poświęcenie pokarmów do poszczególnych miejscowości. Jeden Ksiądz uda się na poświęcenie pokarmów do kaplicy w Majdanie Krzywskim. Drugi Ksiądz rozpocznie poświęcenie pokarmów w kaplicy w Dobryniowie później w szkole na Kolonii Łopiennik Dolny.

 4. Wigilie Paschalną stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godzinie 18.00. Na Liturgie prosimy przyjść ze świecami. Za odnowienie Obietnic Chrztu Świętego podczas Liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta w intencji całej naszej Parafii będzie sprawowana w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na Procesję i zapraszamy do wzięcia w niej czynnego udziału. Zapraszamy również do wzięcia czynnego udziału w Procesji Druhów Strażaków i Orkiestrę. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych Rodzinach, tak jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 2. Zapowiedź pierwsza:

 • Nadolski Karol, kawaler z parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie i

 • Pylak Karolina, panna z parafii tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić miejscowych księży.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:

 • Jan Furmaniak z Olszanki

 • Franciszek Cieślak z Dobryniowa

Pomódlmy się w intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Ogłoszenia parafialne 07-04-2019

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Ofiary zbierane do puszek przez okres Wielkiego Postu przeznaczone są na Wielkopostne dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna”.
 2. W najbliższym czasie, wzorem lat ubiegłych, młodzież będzie zbierać ofiary na kwiaty i dekorację do grobu Pańskiego.
 3. Odwiedziny chorych z naszej parafii w Wielki Czwartek 18.04.2019 od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób obłożnie chorych w zakrystii.
  W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych młodzież z naszej parafii przedstawi Misterium Męki Pańskiej. Gorąco zachęcamy do przeżycia na nowo tych wydarzeń, które doprowadziły do naszego Zbawienia. Po inscenizacji młodzież będzie zbierała ofiary na wspólny integracyjny wyjazd wakacyjny.
 4. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, zaś uroczysta procesja z poświęceniem palm na Mszy Świętej o godz. 12.00.
 5. Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Łopienniku Górnym organizują Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Przejście z palmami do Kościoła gdzie zostaną one poświęcone wyruszy w niedzielę o godz. 11.30.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła…………w tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy następującym rodzinom
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:
 • Stanisław Sawa z Łopiennika Górnego

Pomódlmy się w intencji zmarłego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Ogłoszenia parafialne 24-03-2019

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy "Jałmużna Wielkopostna".

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, bezpośrednio po niej Msza Święta.

 1. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w piątek 29 marca i zakończą się w niedzielę 31 marca. Poprowadzi je o. Mariusz franciszkanin z Krakowa. Msza Święta z namaszczeniem chorych w piątek o godz. 12.00.

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę:

 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:

 • Stanisława Głąb z Dobryniowa, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00

Pomódlmy się w intencji zmarłej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Wizyta duszpasterska 2019

Plan wizyty duszpasterskiej

poniedziałek 14-01-2019 od godz. 9.00 – Olszanka i Nowa Wieś – 2 księży

wtorek 15-01-2019 od godz. 9.00 – Kolonia Podleśny – 2 księży

środa 16-01-2019 od godz.9.00 – Łopiennik Podleśny i Majdanek Podleśny – 2 księży

czwartek 17-01-2019 godz.9.00 – Majdanek Dobryniowski i Dobryniów Kolonia – 2 księży

piątek 18-01-2019 godz. 9.00 – Łopiennik Dolny Kolonia linia 5 – 1 ksiądz

piątek 18-01-2019 godz. 9.00 – Łopiennik Dolny Kolonia linia 6 (za rzeką pod lasem) – 1 ksiądz

sobota 19-01-2019 godz. 9.00 – Ziemiany i domy przy szosie


Prosimy o przyjazd po księży 20 minut przed wizytą,jak również odwiezienie po zakończonej kolędzie.
Duszpasterze przybędą do domów, by przynieść Boże błogosławieństwo. Prosimy, aby w domu zgromadziła się możliwie cała rodzina. Zgodnie z tradycją na stole przykrytym białym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Biblia oraz woda święcona.