facebook

II Niedziela Adwentu

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Olszanki za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie mieszkańców Olszanki. Ofiary składane z racji sprzątania kościoła będą przeznaczone na zakup profesjonalnej maszyny do mycia posadzki i częściowo jak będzie potrzeba na kwiaty.
 2. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła – za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz.730.  Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
 4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą.  Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 10 do 12 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dzień spowiedzi. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 5. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tylko w kościele o godz. 730 i 800. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć na stoliku za ławkami. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będąca Fundusz Obrony Życia.
 6. W zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu można nabyć opłatek na stół wigilijny. Są także świece Caritas na stół wigilijny.
 7. W związku z sytuacją epidemiologiczną wzorem innych parafii naszej diecezji od dzisiejszej niedzieli do 23 grudnia można zapisywać się na wizytę duszpasterską zwaną Kolendą. Za ławkami są wyłożone deklaracje, rodzina chce aby przybył ksiądz z Bożym błogosławieństwem wypełnia deklarację i wrzuca do puszki stojącej za ławkami, można też zapisać się na listę kolędową w zakrystii. Program wizyty duszpasterskiej będzie podany w święta.  Wizyta będzie się odbywała w reżimie sanitarnym.
 8. Na ręce Pana Kościelnego Adama Mazura składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w prace porządkowe przy plebanii i cmentarzu. Jeżeli pogoda pozwoli to w jutro w poniedziałek będą kontynuowane prace przy kościele.
 9. Zakończyły się prace mające na celu zabezpieczenie organów i podłogi na chórze przed kornikami koszt wykonanych prac wraz z materiałami wyniósł 1000 zł., serdeczne Bóg zapłać Panu Pawłowi naszemu organiście za zorganizowanie, przeprowadzenie i pomoc w wykonaniu tych prac. Kolejna część prac mających na celu zabezpieczenie instrumentu i podłogi na chórze jest planowana na wiosnę.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne na 2022 rok w cenie 6 zł.

11. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela  – polecamy artykuły: „Niepokalanie poczęta – co to znaczy?; Syn Boży stał się człowiekiem – na temat czwartej prawdy wiary; Gdzie twoje talenty? – o tym jak Bóg ocenia człowieka; Ilość czy jakość – o prawdziwej wartości sakramentu małżeństwa.”

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Spojrzenie Ojca – o tym kiedy tak naprawdę zaczynamy żyć w pokoju; W najlepszych rękach – o Św. Józefie mówiącym czynami; Nasza Matka jest Niepokalana.”

Mały Gość Niedzielny – dla dzieci.

Od 1 grudnia obowiązują nowe limity w kościołach, obecnie 50% miejsc może być zajętych, przypominamy o maseczkach i dezynfekcji rąk.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana + Jan Górny – Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Olszanki za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie mieszkańców Olszanki. Ofiary składane z racji sprzątania kościoła będą przeznaczone na zakup profesjonalnej maszyny do mycia posadzki i częściowo jak będzie potrzeba na kwiaty.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
 3. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 730 Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci.
 4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 10 do 12 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dzień spowiedzi.
 5. Dzisiaj  zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu. Są także świece na stół wigilijny.
 6. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” z złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 730, w pierwszy piątek spowiedź dla kl.4 i kandydatów do bierzmowania o godz. 1530 a o 16 Msza Św. z nauką. W kaplicach Msza Św. w pierwszy piątek i sobotę o godz. 900.
 8. Jak słyszymy w dalszym ciągu organy w naszym kościele nie grają ma to związek z pracami mającymi na celu zabezpieczenie instrumentu przed kornikami.
 9. W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne na 2022 rok w cenie 6 zł.

10. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela  – polecamy artykuły: „Między strachem a współczuciem; Świat odrzucił Boga – o przetrwaniu i czasach bez kompromisu; Są Trzy Osoby Boskie – o trzeciej prawdzie wiary; Religia pod ostrzałem; Adwentowe inspiracje.”

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Lekarze bronią życia nienarodzonych; Pokój zakwitnie kiedy Pan przybędzie; Książę Pokoju nadchodzi.”

Mały Gość Niedzielny – dla dzieci. Polecamy artykuły: „Adwentowa droga;  Małe kroki, wielka droga; Niebo za pierwsze piątki.” – oraz dodatek lampion roratni do samodzielnego wykonania.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana + Edward Maciejewski, Grażyna Kiszczak – Wieczny odpoczynek…