ZAPOZNAJ SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI NA TEMAT EDK I ZDECYDUJ,
CZY CHCESZ PODJĄĆ WYZWANIE.
- Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami.
- Ma charakter indywidualny, podczas przejścia trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły.
- 3. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Biorąc w niej udział robisz to na własną odpowiedzialność.
- Zapoznaj się z przebiegiem trasy i oceń, czy jesteś w stanie ją przejść.
- Decydując się na udział bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem.
- W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mogą brać udział osoby pełnoletnie. Osoba, która nie ukończyła 18 lat może wziąć udział tylko pod opieką osoby pełnoletniej - dorosłej.
- Sprawdź lokalną prognozę pogody. Weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,
- 8. PAMIĘTAJ O ODBLASKACH, NAJLEPIEJ KAMIZELKA ODBLASKOWA ICH BRAK JEST NIEZGODNY Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO I ZAGRAŻA BEZPIECZEŃSTWU TWOJEMU ORAZ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW DROGI, miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową) oraz zapas baterii, podstawowe opatrunki.
- Poinformuj bliskich o planowanym wyjściu.
10. Zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia.
11. Przemyśl jak wrócisz po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.
12. Zapoznaj się ponownie z przebiegiem trasy. Pobierz mapkę trasy i regulamin przed wyruszeniem na trasę.
13. W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.
14. Zgodnie z prawem przejście ma charakter długiego spaceru.
15. W czasie drogi krzyżowej poruszamy się w zwartych grupach, ze względu na przepisy ruch drogowego, MNIEJSZYCH NIŻ 10 OSÓB!!!
16. Każda osoba w grupie ma założone elementy odblaskowe (najlepiej kamizelkę odblaskową) lub odzież wierzchnią z odblaskami.
17. Jeżeli nie ma chodnika poruszamy się lewą stroną jezdni idąc gęsiego, osoba idąca z przodu trzyma zapaloną latarkę z białym światłem, osoba idąca z tyłu również trzyma zapaloną latarkę z białym lub czerwonym światłem.
18. Osoba idąca na końcu grupy pilnuje, aby nikt z grupy nie został w tyle.
19. Przechodząc na drugą stronę jezdni zachowujemy szczególną ostrożność. O ile to możliwe korzystamy z wyznaczonych przejść.
20. Podążając drogą kierujemy się opisem trasy i mapą .
21. Rozważnie zajmujemy miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę oraz odpoczynek.
22. W niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska.
23. W czasie drogi śmieci wyrzucamy tylko do przeznaczonych na to pojemników lub zabieramy ze sobą aby wyrzucić jak będzie taka możliwość.