facebook

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Krzywego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie rodziny z Krzywego.

2. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

3. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Na świąteczną Mszę Świętą w naszym kościele o godz.1800 zapraszam wszystkie dzieci i naszą młodzież.

5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła: bezimiennie 1500 zł.

7. Osoby zainteresowane prenumeratą tygodników Niedziela i Gość Niedzielny prosimy o zapisanie się na listę prenumeraty w zakrystii do końca września.

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Władysława Chodorowska – dobry Jezu a nasz Panie…