facebook

Ogłoszenia Duszpasterskie

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Olszanki za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę…, na przyszłą niedzielę prosimy następne rodziny z Olszanki.

  2. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

  3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. W przyszłą niedzielę I Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny i będzie można zaopatrzyć się w opłatek symbol jedności.

  5. Do nabycia prasa katolicka:

Niedziela – polecamy artykuły: „Raport nie obciąża naszego papieża; Oszukał nawet świętych; Zmieniają życie; Sakrament to nie automat; Stoją murem za kościołem; Bunt barbarzyńców; Aborcja a opętanie; Dziękuję Bogu że tego nie zrobiłam.”

Gość Niedzielny – polecamy artykuły: „Potrzeba wiary Abrahama; Oddana bez reszty; Proszę wstać – Sąd idzie!; Jak przeżyć Mszę w telewizji?; Prawda wyzwala: Za wolność – tylko jaką?

Oraz dla dzieci – Mały Gość Niedzielny: a w nim płyta z piosenkami Magdy Anioł, polecamy artykuły: Zakochani w Świętym chlebie; Ja tu naprawdę jestem, Ministranci wśród stepów, Ziemia lubelska.”

  1. Przypominamy o przestrzeganiu ograniczeń związanych z pandemią. Przypominamy o maseczkach w kościele, odpowiednie odległości, 15m2 na osobę, dezynfekcja rąk, przy wejściach są umieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji. Za stosowanie się zarządzeń dziękujemy.

  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana : + Agnieszka Skindzier, Andrzej Sawa, Roman Miciuła – pogrzeb w poniedziałek godz. 1400. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…