Ogłoszenia parafialne 23-06-2019

XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest XII niedzielą okresu zwykłego.

2. W najbliższy czwartek oktawa Bożego Ciała. W tym dniu pragniemy oddać publicznie cześć Chrystusowi ukrytemu pod postacią chleba, uczestnicząc we Mszy Świętej i procesji do 4 ołtarzy. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, Panie w strojach ludowych i dzieci do niesienia wstążek oraz wszystkich parafian. Procesja wyruszy z kościoła po mszy św. o 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o dekorację poszczególnych ołtarzy wzorem lat ubiegłych. Jest to wyraz zewnętrzny naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

3. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje post.

4. W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła msze święte w kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej  "Świętopietrze".

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

2. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci przeżywających pierwszą komunię świętą.

1. Zapowiedź pierwsza:

• Ciesielka Krzysztof kawaler z parafii tutejszej i
  • Jakubas Anna, panna z parafii św. Kajetana w Orłowie
  • Zapowiedź druga:
  • Kamil Weremczuk, kawaler z parafii w Wereszczynie i
  • Małgorzata Sysa panna z parafii tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między narzeczonymi – proszę powiadomić miejscowych duszpasterzy.