Ogłoszenia parafialne 05-05-2019

III Niedziela Wielkanocna

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest III niedzielą wielkanocną.

  2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest poświęcony Matce Bożej i jej wstawiennictwu. Dziękujemy za uporządkowanie miejsc kultu Matki Bożej na nabożeństwa majowe i zadbanie o kwiaty przy przydrożnych kapliczkach. Zachęcamy wszystkich do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską. W kościele nabożeństwo majowe odprawiane będzie po Mszy świętej o godz.18.00, w niedzielę po mszy o godz. 12.00.

  3. W dniu dzisiejszym obchodzimy doroczny odpust w kaplicy w Majdanie Krzywskim ku czci św. Floriana. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Kan. Henryk Kozyra kapelan OSP proboszcz z Wirkowic. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na tę uroczystość.

  4. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Grzegorza Ogorzałka ojca duchownego Seminarium w Lublinie, który będzie chciał się spotkać z członkami Koła Żywego Różańca po mszy świętej o godz. 9.00. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie koła z naszej parafii jak również wszystkich zainteresowanych.

  5. Za tydzień po mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 16 czerwca o godz. 9.00. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 26 maja o godz. 12.00

  6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

  8. Zapowiedź Druga:
    Furmaniak Adrian, kawaler z parafii tutejszej
    i Bojar Katarzyna, panna z parafii tutejszej.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między narzeczonymi – proszę powiadomić miejscowych duszpasterzy.