Ogłoszenia parafialne 14-04-2019

Niedziela Palmowa

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli męki Pańskiej, rozpoczyna ona Wielki Tydzień i przypomina nam Mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. Główną Mszą Świętą połączoną z procesją i „Konkursem palm” będzie sprawowana o godzinie 12.00.

 2. Ofiary zbierane do puszek przez cały wielki post przeznaczone są na „Wielkopostne Dzieło Pomocy – Jałmużna Wielkopostna, dzieło prowadzone przez „Caritas Polska”. W zakrystii do nabycia są również „Chlebki Dobroci” Caritas jako nasza pomoc najbardziej potrzebującym.

 3. Msza Święta przez wstawiennictwo Jana Pawła II połączona z ucałowaniem relikwii i Litanią do Świętego w najbliższy wtorek 16 kwietnia o godz. 7.30. Kartki do wypisywania intencji modlitewnych wyłożone są w kaplicy Jana Pawła. W najbliższy czwartek 18 kwietnia, od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie osób obłożnie chorych w zakrystii.

 1. W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Triduum Paschalne. Podczas Mszy Świętej nastąpi obrzęd przyjęcia Nowych ministrantów. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji i nasza prywatna Adoracja.

 2. W Wielki Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, bezpośrednio po niej rozpoczniemy Liturgie Męki Pańskiej. Za pobożny udział a Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane na tacę przy ucałowaniu Drzewa Krzyża Świętego będą przeznaczone na renowację Miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Po Liturgii Męki Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i rozpocznie się nasza prywatna Adoracja. Zapraszamy Druhów Strażaków i prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie. Od godziny 20.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania szczególnie dla tych osób, które z zagranicy przyjeżdżają na Święta. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 3. W Wielką Sobotę Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Kościele Parafialnym odbędzie się o godzinie: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30 i 9.00. Na godzinę 9.00 prosimy o przyjazd dwóch samochodów po Księży, którzy wyruszą na poświęcenie pokarmów do poszczególnych miejscowości. Jeden Ksiądz uda się na poświęcenie pokarmów do kaplicy w Majdanie Krzywskim. Drugi Ksiądz rozpocznie poświęcenie pokarmów w kaplicy w Dobryniowie później w szkole na Kolonii Łopiennik Dolny.

 4. Wigilie Paschalną stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godzinie 18.00. Na Liturgie prosimy przyjść ze świecami. Za odnowienie Obietnic Chrztu Świętego podczas Liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta w intencji całej naszej Parafii będzie sprawowana w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na Procesję i zapraszamy do wzięcia w niej czynnego udziału. Zapraszamy również do wzięcia czynnego udziału w Procesji Druhów Strażaków i Orkiestrę. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych Rodzinach, tak jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 2. Zapowiedź pierwsza:

 • Nadolski Karol, kawaler z parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie i

 • Pylak Karolina, panna z parafii tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić miejscowych księży.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:

 • Jan Furmaniak z Olszanki

 • Franciszek Cieślak z Dobryniowa

Pomódlmy się w intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen