Ogłoszenia parafialne 07-04-2019

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Ofiary zbierane do puszek przez okres Wielkiego Postu przeznaczone są na Wielkopostne dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna”.
  2. W najbliższym czasie, wzorem lat ubiegłych, młodzież będzie zbierać ofiary na kwiaty i dekorację do grobu Pańskiego.
  3. Odwiedziny chorych z naszej parafii w Wielki Czwartek 18.04.2019 od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób obłożnie chorych w zakrystii.
    W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych młodzież z naszej parafii przedstawi Misterium Męki Pańskiej. Gorąco zachęcamy do przeżycia na nowo tych wydarzeń, które doprowadziły do naszego Zbawienia. Po inscenizacji młodzież będzie zbierała ofiary na wspólny integracyjny wyjazd wakacyjny.
  4. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, zaś uroczysta procesja z poświęceniem palm na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  5. Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Łopienniku Górnym organizują Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Przejście z palmami do Kościoła gdzie zostaną one poświęcone wyruszy w niedzielę o godz. 11.30.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła…………w tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy następującym rodzinom
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:
  • Stanisław Sawa z Łopiennika Górnego

Pomódlmy się w intencji zmarłego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen