św. Szczepana 2018

Św. Szczepana

  1. W Kościele przeżywamy obecnie oktawę Narodzenia Pańskiego.

  2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym tradycyjnie przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

  3. Msza święta z poświęceniem wina w święto św. Jana w czwartek 27 grudnia o godz. 7.30.

  4. Msza Święta na zakończenie roku kalendarzowego w poniedziałek 31 grudnia o godz. 16.00.

  5. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny.

  6. Pragniemy bardzo gorąco podziękować osobom które czynnie zaangażowały się w pomoc przy ubieraniu choinek i dekoracji świątyni. Szczególne podziękowania dla pana Adama Kościelnego wraz z rodziną. Dziękujemy również liturgicznej służbie ołtarza za uświetnienie Pasterki.

  7. Informujemy, że wizyta duszpasterska rozpocznie się w naszej parafii w czwartek 27 grudnia. Prosimy o przyjazd po księży 20 minut przed wizytą jak również odwiezienie po zakończonej kolędzie. Duszpasterze przybędą do domów, by przynieść Boże błogosławieństwo. Prosimy, aby w domu zgromadziła się możliwie cała rodzina – obecność na kolędzie jest wyrazem wiary rodziny. Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Biblia oraz woda święcona. Plan kolędy na najbliższy czas przedstawia się następująco:

czwartek 27.12. od godz. 9.00 – Majdan Krzywski (i domy w stronę Glinisk) – 2 księży

piątek 28.12 od. godz. 9.00 – Krzywe, Kolonia Krzywe – 2 księży

sobota 29.12 od godz.9.00 – Nowiny – 2 księży