Ogłoszenia parafialne 02-12-2018

I Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą, niedzielę rozpoczynamy Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nie jest to tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Ofiary zbierane do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone są na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

3. W dniu dzisiejszym, zostały poświęcone opłatki na mszy świętej o godz. 7.30, które możemy odbierać indywidualnie w zakrystii.

4. W najbliższą sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze święte w Kościele o godzinie 7.30, 9.00 i 17.00. W kaplicach o godzinie 10.30. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na „Fundusz Obrony Życia”.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy Piątek miesiąca. Msza Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 7.30, w kaplicy w Dobryniowie o godz. 8.00, a w Majdanie Krzywskim o godz. 10.00.

6. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w piątek 14 grudnia i poprowadzi je ks. Grzegorz Kolasa proboszcz z Borowicy. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”, są również kalendarze Rolnicze i Maryjne na przyszły rok, dostępne są również świece „Caritas”.

10. Zapowiedź druga:

• Sapko Krzysztof, kawaler z Dobryniowa Kolonii, par. tutejszej i

Zduńczyk Daria, panna z Dobryniowa Kolonii, par. tutejszej

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między narzeczonymi – proszę

powiadomić miejscowych duszpasterzy.