Ogłoszenia parafialne 27-05-2018

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

2. W najbliższy czwartek Boże Ciało. W tym dniu pragniemy oddać publicznie cześć Chrystusowi ukrytemu pod postacią chleba, uczestnicząc we Mszy Świętej i procesji do 4 ołtarzy. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, orkiestrę, strażaków, Panie w strojach ludowych i dzieci do niesienia wstążek oraz wszystkich parafian. Procesja wyruszy z kościoła po mszy św. o 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz o dekorację poszczególnych ołtarzy wzorem lat ubiegłych. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę święto Niepokalanego Serca N.M.P. Msze święte w kościele z racji pierwszego piątku i soboty miesiąca o godz. 18.00, przed mszą możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. W kaplicy w Dobryniowie o godz. 8.00, w Majdanie Krzywskim o godz. 10.00.

4. W najbliższą niedzielę ofiary zbierane w tym dniu do puszki przeznaczone są na świątynię Opatrzności Bożej. Taca na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci komunijnych. Na następny tydzień zapraszamy następujące rodziny.

7. Zapowiedź pierwsza:

• Wlizło Grzegorz Adam, kawaler z Chorupnika parafia Gorzków
    Kasperek Weronika Marzena, panna z Nowin parafii tutejszej.

Zapowiedź druga:

• Kapeluszny Krzysztof, kawaler z Krasnegostawu par. M.B. Pocieszenia
     i Chodorowska Agnieszka panna z Łopiennika Nadrzecznego parafii tutejszej.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między narzeczonymi – proszę powiadomić miejscowych duszpasterzy.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana :

• Stanisław Iwańczuk z Dobryniowa

• Władysława Szewczyk z Łopiennika Nadrzecznego

• Henryk Chmielewski z Olszanki, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00

Pomódlmy się w intencji zmarłej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.