Ogłoszenia parafialne 25-03-2018

Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli męki Pańskiej, rozpoczyna ona Wielki Tydzień i przypomina nam Mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. Główną Mszą Świętą połączoną z procesją i „Konkursem palm” będzie sprawowana o godzinie 12.00.

2. Ofiary zbierane do puszek przez cały wielki post przeznaczone są na „Wielkopostne Dzieło Pomocy – Jałmużna Wielkopostna, dzieło prowadzone przez „Caritas Polska”. W zakrystii do nabycia są również „Chlebki Dobroci” Caritas jako nasza pomoc najbardziej potrzebującym.

3. W najbliższym czasie, wzorem lat ubiegłych, młodzież pod kierunkiem Pani Katechetki będzie zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

4. W najbliższy wtorek 27 marca, od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie osób obłożnie chorych w zakrystii.

5. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Triduum Paschalne rozpocznie się o godzinie 18.00. Podczas Mszy Świętej nastąpi obrzęd przyjęcia Nawych ministrantów jak również obrzęd obmycia nóg 12 mężczyznom na pamiątkę obmycia nóg Apostołom przez Pana Jezusa. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji i nasza prywatna Adoracja.

6. W Wielki Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, bezpośrednio po niej rozpoczniemy Liturgie Męki Pańskiej. Za pobożny udział a Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane na tacę przy ucałowaniu Drzewa Krzyża Świętego będą przeznaczone na renowację Miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Po Liturgii Męki Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i rozpocznie się nasza prywatna Adoracja. Zapraszamy Druhów Strażaków i prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie. Od godziny 20.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania szczególnie dla tych osób, które z zagranicy przyjeżdżają na Święta. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

7. W Wielką Sobotę Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Kościele Parafialnym odbędzie się o godzinie: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30 i 9.00. Na godzinę 9.30 prosimy o przyjazd dwóch samochodów po Księży, którzy wyruszą na poświęcenie pokarmów do poszczególnych miejscowości wzorem lat ubiegłych. Jeden Ksiądz rozpocznie poświęcenie pokarmów w Łopienniku Górnym pod Lasem i uda się do kolejnych miejscowości. Drugi Ksiądz rozpocznie poświęcenie pokarmów w Kolonii Łopiennik Dolny i uda się do kolejnych miejscowości. Prosimy kierowców pojazdów o wskazanie kolejnych miejsc poświęceń pokarmów.

8. Wigilie Paschalną stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godzinie 18.00. Na Liturgie prosimy przyjść ze świecami. Za odnowienie Obietnic Chrztu Świętego podczas Liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta w intencji całej naszej Parafii będzie sprawowana w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na Procesję i zapraszamy do wzięcia w niej czynnego udziału. Zapraszamy również do wzięcia czynnego udziału w Procesji Druhów Strażaków i Orkiestrę. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych Rodzinach, tak jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

10. Zapowiedzi drugie:

•   Szydłowski Robert, kawaler z Łęcznej, parafii św. Barbary i
Huba Katarzyna, panna z Łopiennika Górnego, parafii tutejszej
Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić miejscowych księży.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:
  • Kazimierz Łusiak z Łopiennika Nadrzecznego
    Pomódlmy się w intencji zmarłego:
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen