Ogłoszenia parafialne 18-03-2018

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Ofiary zbierane do puszek przez okres Wielkiego Postu przeznaczone są na wielkopostne dzieło pomocy „ Jałmużna Wielkopostna”

2. W najbliższą niedzielę zmiana czasu – śpimy godzinę krócej.

3. W najbliższym czasie, wzorem lat ubiegłych, młodzież pod kierunkiem pani Katechetki będzie zbierać ofiary na kwiaty i dekorację do grobu Pańskiego.

4. Odwiedziny chorych z naszej parafii w Wielki Wtorek 27. 03. 2018 od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób obłożnie chorych w zakrystii.

5. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych młodzież z naszej parafii przedstawi Misterium Męki Pańskiej. Gorąco zachęcamy do przeżycia na nowo tych wydarzeń, które doprowadziły do naszego Zbawienia. Po inscenizacji młodzież będzie zbierała ofiary na wspólny integracyjny wyjazd wakacyjny.

6. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, zaś uroczysta procesja z poświęceniem palm na Mszy Świętej o godz, 12.00.

7. Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Łopienniku Górnym ogłaszają Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Przejście z palmami do Kościoła gdzie zostaną one poświęcone wyruszy w niedzielę o godz. 11.30.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła …...............

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. Zapowiedź pierwsza:

• Szydłowski Robert, kawaler z Łęcznej, parafii Św. Barbary i Huba Katarzyna, panna z Łopiennika Górnego parafii tutejszej.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między narzeczonymi – proszę

powiadomić miejscowych duszpasterzy.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:

• Halina Szerega pochodząca Łopiennika Nadrzecznego.

Pomódlmy się w intencji zmarłej:
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen