Ogłoszenia parafialne 11-03-2018

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Ofiary zbierane do puszek przez cały Wielki Post przeznaczone są na „Wielkopostne Dzieło Pomocy – Jałmużna wielkopostna, dzieło prowadzone przez „Caritas Polska”.

 2. Dzień dzisiejszy jest dniem dziękczynienia Panu Bogu za Święty czas Rekolekcji, jak również księdzu Piotrowi Siekierce za wygłoszenie rekolekcji w naszej parafii. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty, jako nasze podziękowanie za trud prowadzenia rekolekcji. Jednocześnie, pragniemy życzyć księdzu wielu łask Bożych w życiu kapłańskim, jak również Bożego błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa na czas nadchodzących świąt. Szczęść Boże.

 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00, Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 15.30.

 4. Msza Święta przez wstawiennictwo Jana Pawła II połączona z ucałowaniem relikwii i Litanią do Świętego w najbliższy piątek 16 marca o godz. 16.00. Kartki do wpisywania intencji modlitewnych wyłożone są w kaplicy Jana Pawła.

 5. W najbliższym czasie, wzorem lat ubiegłych, młodzież pod kierunkiem pani Katechetki Będzie zbierać ofiary na kwiaty i dekorację do grobu Pańskiego.

 6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych młodzież z naszej parafii przedstawi inscenizację Misterium Męki Pańskiej. Gorąco zachęcamy do przeżycia na nowo tych wydarzeń, które doprowadziły do naszego Zbawienia. Po inscenizacji młodzież będzie zbierała ofiary na wspólny integracyjny wyjazd wakacyjny.

 7. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób obłożnie chorych, które będziemy odwiedzać w Wielki Wtorek 27.03.2018 od godz. 9.00.

 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę:

w tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy:

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:

 • Jan Szerega urodzony w Łopienniku Podleśnym

Pomódlmy się w intencji zmarłego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen