Ogłoszenia parafialne 29-10-2017

XXX Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest XXX niedzielą okresu zwykłego.

 2. Bóg zapłać za złożone ofiary tacowe przeznaczone na kontynuowanie prac renowacyjnych w naszym kościele.

 3. Ofiary zbierane do puszek w dzisiejszą niedzielę przeznaczone są na „Papieskie dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.

 4. Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki wspominkowe. Zachęcamy, aby na wypisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych polecając ich zbawienie modlitwie Kościoła podczas tegorocznych wypominek. Zadbajmy o to, aby kartki wspominkowe dotarły do wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie do osób starszych, chorych i samotnych.

 5. Msza Święta na cmentarzu parafialnym 1 i 2 Listopada o godz. 11.00. Podczas Mszy św. w uroczystość Wszystkich Świętych wierni, mogą uzyskać odpust zupełny, który wolno ofiarować tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą dom Boży i równocześnie zmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych”.

 6. Różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych odprawiany będzie o godz. 16.30, bezpośrednio po nim Msza Święta.

 7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 17.00, w kaplicy w Dobryniowie o godz. 8.00, a w Majdanie Krzywskim o godz. 10.00. Również w tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca, Msza Święta w Kościele o godz. 17.00, w kaplicach o godz. 10.00, połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, są również Kalendarze Maryjne na przyszły rok.

 9. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę:

     Na następny tydzień zapraszamy następujące rodziny:

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana :

 • Martyna – Klaudia Witkowska z Łopiennika Nadrzecznego

Pomódlmy się w intencji zmarłej:
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.